Bez starostí s hlavou v oblacích

Firma Metalfex CZ je jednou z firem, která pro řešení svých potřeb využívá software Altus Vario prostřednictvím cloudového řešení. V tomto případě se jedná o službu Dragon cloud, kterou poskytuje partnerská firma Outsourcing Solution s.r.o. Firemní data nejsou uložena na lokálním počítači, ale na pronajatých serverech u dodavatele. Tento způsob provozu firmám šetří peníze za investici do vlastního vybavení a mzdové náklady na vlastního IT specialistu pro správu hardware a software.

Bez starostí s hlavou v oblacích

Firma Metalfex CZ je jednou z firem, která pro řešení svých potřeb využívá software Altus Vario prostřednictvím cloudového řešení. V tomto případě se jedná o službu Dragon cloud, kterou poskytuje partnerská firma Outsourcing Solution s.r.o. Firemní data nejsou uložena na lokálním počítači, ale na pronajatých serverech u dodavatele. Tento způsob provozu firmám šetří peníze za investici do vlastního vybavení a mzdové náklady na vlastního IT specialistu pro správu hardware a software.

Informační systém Altus Vario ve společnosti řeší především sledování obchodních aktivit. Firma má díky Variu dokonalý přehled například o poptávkách a nabídkách pro potenciální klienty. Sleduje i aktuální stav objednávek a zakázek. Výrobní společnost Metalflex klade důraz také na report neúspěšných nabídek, jejichž seznam díky softwaru Altus Vario jednoduše získá. Neméně podstatnou vlastností Varia, kterou Metalflex využívá, je ukládání souvisejících dokumentů k jednotlivým dokladům. V tomto případě pak zejména technických výkresů. Firma ve Variu samozřejmě vystavuje také faktury, k čemuž jí slouží moduly Přijaté doklady a Vydané doklady. Díky informačnímu systému Altus Vario se ve společnosti Metalflex podařilo sjednotit veškerou práci s obchodními procesy.

Tato firma ze Severní Moravy se již více než 10 let zabývá výrobou a dodávkou komponent potrubních systémů a hadic. Působí jak na českém, tak slovenském trhu a jejím hlavním cílem je plnit požadavky zákazníků v termínech, nejvyšší kvalitě a s dokonalým servisem služeb. Metalflex kromě výroby zabezpečuje také poradenství v oblasti strojírenské výroby, potrubních systémů a hadicových dopojení.

Stabilní partner je součástí úspěchu

Attl s.r.o. si již před čtyřmi lety vybrala software Altus Vario pro zpracovávání mezd. Dnes již využívá Vario pro veškeré firemní procesy jako je účetnictví, skladová evidence a další.

Cílem nasazení softwaru Altus Vario ve firmě Attl je centralizace všech zadávaných dat. Kromě standardních ekonomických procesů plánuje společnost také zapojení modulu Výroba. Spolu s tímto modulem, vhodným pro plánování a řízení výroby, se uvažuje o nasazení modulu Personální management. Ten ve firmě pomůže zvládnout plnění legislativních povinností spojených s personální agendou. Altus Vario je pomocníkem při zvládání veškerých firemních procesů včetně řešení zadávání nákladového klíče.

Attl a spol. s.r.o. Továrna na stroje je na trhu již od roku 1920. Firma působí v oblasti výroby tvářecích strojů a výrobních linek. Továrna na stroje klade důraz na kvalitu výrobků a je certifikovaná dle ISO 9001.