Co dělat, když firma přeroste svůj podnikový systém? V Agrowestu tento problém vyřešili s pomocí Varia

Excelovské tabulky, tužka a papír, tištěné dokumenty – pro západočeskou obchodní a servisní firmu Agrowest dnes již minulost. Přechod na ERP systém Vario společnosti umožnil nejen další růst, ale také výrazné zrychlení a zefektivnění rutinních procesů.

Co dělat, když firma přeroste svůj podnikový systém? V Agrowestu tento problém vyřešili s pomocí Varia

Nový systém pro další růst

Plzeňská firma Agrowest se zaměřuje na prodej a servis zemědělských strojů. Společnost v současnosti zaměstnává 100 zaměstnanců a provozuje sedm servisních středisek v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Tato expanze ale s sebou nesla i rostoucí nároky na organizaci, které tehdy používaný podnikový systém přestal zvládat. Setrvání u stávajícího systému by další růst neúnosně brzdilo, prioritou se tak stalo pořízení nového řešení. To mělo splňovat dva základní požadavky: výhodnou cenu a co největší přehlednost systému pro usnadnění zaškolování zaměstnanců.

Firma následně vyhlásila výběrové řízení, do jehož závěrečného kola postoupilo pět informačních systémů. Jednoznačným vítězem se nakonec stal ERP systém Vario, které nabídlo nejlepší poměr mezi cenou a uživatelskou přívětivosti. Ve prospěch Varia rovněž hovořily i další jeho vlastnosti, zejména pak moderní uživatelské rozhraní, snadná ovladatelnost, a především variabilita umožňující přizpůsobit systém potřebám Agrowestu.

„Naším hlavním požadavkem na nový systém byla přehlednost. Chtěli jsme jednoduchou práci se systémem, prostě nic složitého. Vario tuto vizi splňovalo nejlépe,“  popisuje Marek Česal z firmy Agrowest.

Modernizace provozu s Variem

Jádrem činnosti Agrowestu je servis strojů a správa obchodních nabídek. Firma v minulosti závisela na tištěných dokumentech, ručních záznamech a excelovských tabulkách. S Variem přišlo výrazné zlepšení a usnadnění v obou oblastech.

Jak konkrétně Vario firmě pomohlo? Přečtěte si celou případovou studii.