Překvapilo mě, jak je Vario rychlé, říká jednatel strojírenské firmy

Excel je skvělý na tabulky, ale na agendu expandující firmy už nestačil. Proto začali ve strojírenské společnosti De & Co Hranice hledat nový informační systém. „ Přechodem na Vario jsme ušetřili spoustu času,” říká jednatel Tomáš Rőssner.

Excel je skvělý na tabulky, ale na agendu expandující firmy už nestačil. Proto začali ve strojírenské společnosti De & Co Hranice hledat nový informační systém. „Přechodem na Vario jsme ušetřili spoustu času,”  říká jednatel Tomáš Rőssner.

Firma vznikla v roce 2008 jako projekční kancelář. Postupně však do nabídky služeb zařadila i výrobu strojních prototypů. A protože jsou klienti spokojení, De & Co se dál úspěšně rozrůstá. V současnosti má třináct zaměstnanců a obrat šedesát milionů korun.

Až do ledna 2016 si ve firmě vystačili s Excelem a s účetním softwarem, ve kterém vedli faktury a spravovali finance. „Ke změně jsem se odhodlal, když jsem si uvědomil, kolik času ztrácíme. Stávalo se, že dva lidé dělali zbytečně stejnou práci. Jeden něco vyplnil do tabulky v Excelu a druhý ty samé údaje přepisoval do jiné tabulky,”  vykládá Rőssner a dodává, že i kontrola splněných úkolů byla obtížná.

Když v De & Co začali hledat nový systém, slibovali si od něho hlavně lepší přehled o:

  • ziskovosti a stavu zakázek,
  • agendě přijatých a vydaných dokladů,
  • stavu výroby.

Také potřebovali ERP, které se přizpůsobí zakázkové výrobě. Právě té se společnost věnuje. „Kromě toho pro mě byl samozřejmě důležitý poměr cena/výkon a to, aby byl systém schopný růst s firmou. Vario splňovalo všechna tato kritéria,” říká Rőssner.

 

 

Zaměstnanci se s Variem brzy naučili

Vario nasadili ve firmě v lednu. „Přechod na nový systém byl bez závad, hned jsme mohli fakturovat. Samozřejmě se objevily drobné potíže, protože lidé byli zvyklí pracovat s něčím jiným. Ale Vario se ovládá podobně jako programy Microsoft Office, takže se s ním všichni brzy naučili,”  vypráví jednatel.

Protože mají v De & Co Vario jen pár měsíců, zatím nepracují se všemi implementovanými moduly naplno. „Řekl bych, že Vario využíváme na 50 až 60 %. Zatím nám to stačí a jsme příliš vytížení zakázkami, než abychom nyní spouštěli další moduly,”  říká Rőssner.

Aktuálně využívají například tyto moduly:

  • výroba,
  • finance,
  • zákazníci,
  • personalistika.

Díky Variu je vše rychlejší

V De & Co nyní ušetří hodně času. „Překvapilo mě, že oproti našim starým systémům je Vario o tolik rychlejší,”  hodnotí jednatel. Díky tomu, že mají všechna data v jednom systému, snadno dohledají potřebné informace. Další výhodou jsou podle Rőssnera digitálně zálohované faktury.

Až bude víc času, chtějí v De  & Co začít pracovat s dalšími moduly a využívat systém na 100 %. „S Variem jsme spokojení a můžeme ho doporučit i dalším firmám,”  uzavírá Rőssner.