Přínos nasazení ERP/CRM sytému Altus Vario má ve jmenovaných firmách společné atributy

V poprázdninové aktualitě bychom vás rádi seznámili s vybranými implementacemi ekonomického systému Altus Vario, které naši specialisté dokončili ve společnostech REFI PLUS, s.r.o., TZTRANSPORT, s.r.o., CZECHGASTRO, s.r.o. a TRIVERO, s.r.o.

Přínos nasazení ERP/CRM sytému Altus Vario má ve jmenovaných firmách společné atributy

V poprázdninové aktualitě bychom vás rádi seznámili s vybranými implementacemi ekonomického systému Altus Vario, které naši specialisté dokončili ve společnostech REFI PLUS, s.r.o., TZTRANSPORT, s.r.o., CZECHGASTRO, s.r.o. a TRIVERO, s.r.o.

  • sjednocení systému,
  • uspořádání obchodních procesů,
  • jednodušší práce s doklady,
  • zrychlení práce s obchodními případy, ať už se jedná o přímý prodej nebo prodej na zakázku,
  • veškeré potřebné informace na jednom místě.

 

Použitá řešení

  • Tisk štítků je rozšiřující doplněk, který si firmy velmi pochvalují. „Umí“ tisknout štítky k produktům nad všemi doklady s položkami i nad katalogem. Urychluje práci s vystavením a označením zboží.
  • Kontrola ceny příjmu je doplněk, který dokáže „hlídat“ na základě nastavení marži či rabat u jednotlivých příjmů a položek (automaticky kontroluje ceny přijímaného zboží), zároveň umožňuje na základě ceny příjmu aktualizovat cenu prodejní v katalogu nebo v ceníku.
  • Manager je standardní součástí systému Altus Vario. Modul slouží k rozšířenému zobrazení a tisku manažerských výstupů vázajících se k aktuálnímu obchodnímu kontaktu.

 

Přehled společností

REFI PLUS, s.r.o.

Systém Altus Vario byl nasazen včetně událostního doplňku Kontrola ceny příjmu, který je vhodný pro všechny uživatele, kteří naskladňují více položek a dle ceny přijatého zboží rovnou aktualizují prodejní ceníky. Firma využívá též doplněk Štítek katalog k tisku štítků k produktům ze všech agend modulu Sklad, Vydané doklady, Přijaté doklady a Zakázky.

Společnost REFI PLUS se zabývá navrhováním a realizací interiérů soukromých domů i bytů, komerčních prostor, restaurací a hotelů. Zároveň působí v oblasti pojištění osob, majetku, nemovitostí a zajišťuje profinancování koupě jakékoliv nemovitosti na území ČR.

TZTRANSPORT, s.r.o.

Z kompletu programu Altus Vario využívají především moduly Účetnictví a Mzdy. Modifikace polí dokladu Zakázka odrážejí specifické potřeby zákazníka podnikajícího v tuzemské i mezinárodní dopravě. Údaje zadané na zakázce se exportují pomocí šablon do MS Word.

Mezi hlavní činnosti firmy TZTRANSPORT patří přeprava těžkých a nadrozměrných nákladů mezi státy EU i ostatními státy Evropy, mimo Ruska a států bývalého Sovětského Svazu.

CZECHGASTRO, s.r.o.

Společnost pro správu svých agend používala především MS Excel. Po implementaci systému v SQL verzi s terminálovým přístupem k aplikaci Vario, využívá moduly Adresář, Banka, Vydané doklady, Přijaté doklady, Zakázky, Sklad, Pokladna a Interní doklady. Nový informační systém Altus Vario provázal zpracovávané dílčí agendy, poskytl zaměstnancům potřebné informace a nezbytný celkový přehled. 

Společnost CZECHGASTRO je obchodní firma se zaměřením na export a import mražených a chlazených potravin. Cílem firmy je poskytovat precizní služby v dodávkách co nejširšího sortimentu produktů obchodním partnerům, kterými jsou nejen tuzemské i zahraniční velkoobchody, fast foody, ale i maloobchodní řetězce, retailové řetězce a výrobny.

TRIVERO, s.r.o.

Firma doposud používala DOSový program, který nebyl příliš přehledný a uživatelský komfort byl též na nízké úrovni. Přechodem na nový informační systém se zpřehlednil sklad, stavy produktů na skladě a výrazně se zlepšil vzhled dokumentů. K zobrazení a tisku manažerských výstupů slouží managementu společnosti modul Manager, který je standardní součástí programu Vario.

TRIVERO je výrobce koupelnových a designových radiátorů včetně doplňků. Centrála a výroba sídlí na Slovensku. Společnost má dvě distribuční centra, jedno u Prahy pro distribuci v ČR a Evropě, druhé v Košicích pro distribuci na Slovensku.