Senioři se svezou v novém autě. Přispěl na něj Altus software

Zajít si do obchodu, k lékaři nebo do lékárny. Pro většinu lidí jsou to úplně obyčejné činnosti, nad kterými není potřeba dlouze přemýšlet. Jenže s artrózou kloubů nebo třeba očním zákalem je všechno mnohem složitější a člověk si třikrát rozmyslí, jestli někam vyrazí.

Senioři se svezou v novém autě. Přispěl na něj Altus software

Proto jsme se v Altusu rozhodli pomoci obyvatelům Domova seniorů Sociálních služeb Prahy 9. Přispěli jsme jim na nákup nového auta Dacia Dokker, se kterým pracovníci sociálních služeb zavezou seniory třeba i na úřad nebo do knihovny.

„Starší lidé jsou dost často odkázáni na pomoc druhých. Nastoupit do autobusu a jet, kam potřebují, je pro některé z nich nemožné. Proto mám velkou radost, že se nám podařilo pomoci jim s dopravou, která je pro ně obtížná,” vysvětlila Radka Aschenbrennerová, obchodní ředitelka Altusu.

Novým autem budou pracovníci sociálních služeb rozvážet seniorům třeba i obědy. A právě jídla se týkala i naše loňská pomoc. „Společně s několika dalšími sponzory jsme pořídili auto pro restauraci Mlsná kavka, která zaměstnává lidi se schizofrenií. Rádi jsme pomohli znevýhodněným lidem, aby mohli pracovat a setkávat se s ostatními lidmi,” dodala Aschenbrennerová.

Více o naší loňské pomoci si přečtěte zde.