Vario pomohlo digitalizovat prodej i servis zemědělské techniky

Případová studie

Agrowest

Agrowest

Akciová společnost Agrowest se zabývá prodejem a servisem zemědělských strojů. Když v roce 2015 potřebovala modernizovat a digitalizovat provoz, z výběrového řízení vyšel jako vítěz systém Vario. Rozhodla jeho variabilita, přehlednost a rozumná cena. Firma si Vario oblíbila a dnes ho využívá pro téměř všechny firemní agendy.

Sídlo Plzeň
Obor Obchod a servis
Počet zaměstnanců 100
Roční obrat 400 mil. Kč
Web www.agrowest.com

Agrowest díky Variu zmodernizoval svůj provoz

Společnost Agrowest potřebovala v roce 2015 nutně vyměnit podnikový systém. Do té doby používaný software už nezvládal rostoucí nároky. Společnost si chtěla pořídit moderní produkt, který se vyvíjí s firmou a nebrzdí ji v růstu. Vypsali výběrové řízení s dvěma základními požadavky.

 • Cena – management chtěl moderní řešení za rozumnou cenu.
 • Přehlednost systému – hlavním požadavkem byla snadná orientace v systému a jednoduché ovládání, které bez složitého zaučování zvládne každý zaměstnanec.

Do závěrečného kola výběrového řízení postoupilo pět firem. Mezi nimi jednoznačně zvítězil český systém Vario, jehož poměr ceny a uživatelské přívětivosti byl nejvýhodnější. Vedení firmy vybralo Vario i kvůli modernímu vzhledu, přehlednosti a snadné ovladatelnosti.

Digitalizace provozu firmy

Digitalizace provozu firmy

Automatizace procesů

Automatizace procesů

Inspirace pro efektivní řízení firmy

Inspirace pro efektivní řízení firmy

Vario pokrývá všechny potřeby

V Agrowestu dnes Vario používají jako jednotný systém pro řízení firmy. Jedinou výjimkou je vedení mezd, které chtějí spravovat odděleně. Vše ostatní už běží výhradně ve Variu.

Klíčovou oblastí je servis strojů. Místo ručního vypisování servisních listů dnes za pomoci elektronických čteček ve Variu evidují zakázky i stroje podle VIN. Každý technik při přijetí stroje do servisu dokáže rychle zjistit aktuální dostupnost dílů, historii oprav, a dokonce i to, který z kolegů na opravě stroje pracoval dříve a jakou přitom odvedl práci. Opraváři také oceňují snadné fasování potřebných dílů.

Další široce využívanou agendou je správa obchodních nabídek. Tuto agendu, od úvodní nabídky přes prodej až po evidenci strojů, v Agrowestu před příchodem Varia řešili pomocí tištěných papírů, ručních zápisů do sešitů a vedení excelových tabulek. Dnes si nemohou vynachválit elegantní elektronický systém, který nabídku vytvoří na pouhá dvě kliknutí. Stačí vybrat zákazníka a požadovaný stroj, pro který se snadno zvolí konfigurace vybavení. Přitom se automaticky vypočítá cena a nabídku pak už jen stačí vytisknout. Celému procesu výrazně pomáhá verzování, kdy se dříve zadaná nabídka lehce upraví na základě nových požadavků.

Po schválení zákazníkem Vario samostatně vygeneruje objednávku směrem k dodavateli, poté zakázku, a nakonec i finální fakturu. Všechny doklady v systému zůstávají trvale provázané.

Kromě obchodní a servisní agendy zajišťuje Vario pro Agrowest také:

 • evidenci servisů,
 • zakázky,
 • účetnictví,
 • komunikaci mezi středisky,
 • propojení skladů,
 • schvalování dokladů i dovolených,
 • jízdy a cestovní příkazy,
 • reporty,
 • komunikaci s úřady.

Přínosy řešení

 • Inspirace – Vario učí své uživatele, jak dělat práci jednodušeji, efektivněji a rychleji.
 • Modernizace – jedním z největších přínosů je pro Agrowest automatizace procesů a online propojení skladů a poboček.
 • Variabilita – jak napovídá i samotný název Varia, k požadovanému cíli se dá podle potřeby a okolností variabilně dostat několika různými cestami.
 • Digitalizace – konec papírování uvítalo jak vedení, tak i všichni zaměstnanci.
 • Zrychlení – příkladem za všechny je všeobecné využívání teček čárových kódů, díky kterému už nemusí zaměstnanci ručně přepisovat 12místná čísla a mohou se naplno věnovat skutečné práci.
 • Přehlednost – údaje o nabídkách, zakázkách i servisu jsou všeobecně dostupné a logicky setříděné.

Vario umožnilo Agrowestu nastartovat nový růst, zpřehlednilo procesy a díky digitalizaci navíc i usnadnilo život zaměstnancům a zprostředkovaně také zákazníkům. Vedení firmy dnes s klidným svědomím doporučí Vario všem, kdo za rozumnou cenu hledají elegantní a moderní řešení.

Stáhnout případovou studii