„Vario běží a my o tom ani nevíme. Díky jeho spolehlivosti neztrácíme čas řešením problémů."

Václav Kubík jednatel společnosti SKY Trade

SKY Trade

SKY Trade

SKY Trade, plzeňský poskytovatel internetu, řeší ve Variu veškerou firemní agendu. Největšími přínosy pro firmu jsou spolehlivost, uživatelská přívětivost a otevřenost softwaru.

Sídlo Nepomuk
Obor Služby
Počet zaměstnanců 14
Roční obrat 25 mil. Kč
Web www.skytrade.cz

Příběh firmy SKY Trade

SKY Trade je poskytovatel internetu v Plzeňském kraji. Tým čtrnácti zaměstnanců se zabývá také IT službami, EET, bezpečnostními kamerami a satelitní televizí. Firma má i kamenný obchod, který se nachází v Nepomuku. Celkem se starají o 2500 zákazníků.

Firma vznikla v roce 2014 jako následovník společnosti SKY-SOFT. Nově vzniklý SKY Trade stál před zásadním rozhodnutím, jaký ERP systém pro řízení firmy nasadí a bude vyžívat. Stěžejním požadavkem byla přehledná evidence smluv a automatická fakturace.

Automatické generování faktur

Automatické generování faktur

Spolehlivost systému

Spolehlivost systému

Snadné propojení se specifickým softwarem

Snadné propojení se specifickým softwarem

Vario jako dlouhodobý parťák

Zavedení ERP systému Vario bylo pro SKY Trade vlastně jednoduchou volbou. Vedení nově založené firmy totiž mělo s Variem velmi dobrou zkušenost, když ho využívali v bývalém SKY-SOFTU. Za více než 5 let nenarazili ve Variu na žádný problém a neviděli tudíž ani žádný důvod přecházet na jiný software a zvykat si na něj.

Instalaci zvládli v podstatě sami

V roce 2014 SKY Trade startoval celý provoz a začal rovnou i instalací Varia. Jako pokročilejší uživatelé Varia si dokázali systém sami nainstalovat a prakticky celý rozchodit. Pouze detaily řešili s ochotným Hepdeskem. Brzy vše běželo jako po drátkách.

S čím a jak SKY Tradu Vario pomáhá?

Dá se to říct i velmi stručně: s celým chodem firmy. Vario obslouží širokou škálu úkolů od fakturací, mezd, personalistiky, CRM, účetnictví až po evidenci smluv. Jako užitečnou funkci zmiňují třeba modul pokladny, reklamace, upomínky, sklad a skladové zásoby.

Nejzásadnější funkcí je evidence smluv a na ní navazující automatická fakturace. U všech 2.500 zákazníků je ve Variu zadáno, jakým způsobem, za jaké služby a jak často se má fakturovat. Měsíčně tak Vario automaticky generuje z evidence smluv 1800 faktur a posílá je zákazníkům.

S Variem pracují všichni zaměstnanci, každý má nastavené přístupy podle toho, co pro práci potřebuje. Zároveň mají Vario propojené i s jejich vlastním softwarem, který spravuje a monitoruje jejich internetovou síť.

Hlavní výhody, které Vario SKY Tradu přináší:

  • Systém funguje tak dobře, že o něm ani neví. Mohou se na něj stoprocentně spolehnout. Neztrácí čas řešením problémů.
  • Vario slouží jako jediný nastroj na řízení celé firmy.
  • Generování faktur pro 2500 zákazníků zabere měsíčně cca deset minut, ručně by taková činnost trvala i týden.
  • Zaměstnanci chválí intuitivní ovládání a přehlednost systému.
  • Vario je otevřený systém, snadno se propojí s vlastním softwarem na správu internetové sítě.
  • Zkušený administrátor si dokáže Vario sám upravit a některé funkce doprogramovat. Může pracovat s databází, a to bez nutné pomoci konzultanta.

Stáhnout případovou studii