Díky Variu mohou ve Freshlabels snadno spojit řízení e-shopu, kamenných prodejen i skladu

Obchod s módou Freshlabels s r.o. začínal jako e-shop, postupně se ale rozrostl i o kamenné prodejny doma i v zahraničí. Vyvstala tak otázka, jak efektivně skloubit řízení poboček, e-shopu i skladového hospodářství. Řešením se stal ERP systém Vario.

Díky Variu mohou ve Freshlabels snadno spojit řízení e-shopu, kamenných prodejen i skladu

ERP místo účetního systému

Freshlabels s r.o. je obchod s módou a módními doplňky založený v roce 2006, který se zaměřuje na udržitelnou módu a nabídku neotřelých značek. Původně společnost fungovala jako e-shop, v rámci svého růstu ale později otevřela i dvě kamenné pobočky v Praze, doplněné v roce 2019 i německou prodejnou v Berlíně. Zaměstnanci Freshlabels původně využívali pouze účetní systém, ten ale s otevřením poboček přestal postačovat svou kapacitou i funkcemi.

Na základě toho se vedení Freshlabels rozhodlo zavést nový podnikový systém, který měl splňovat tři základní požadavky:

  • funkcionalita ERP 
  • možnost komunikovat s e-shopovým řešením vyvíjeným ve Freshlabels 
  • schopnost skloubit řízení skladu zajišťujícího provoz e-shopu s funkcemi potřebnými pro provoz kamenných prodejen 

Společnost formou výběrového řízení oslovila několik dodavatelů a z nabízených řešení si nakonec vybrala ERP systém Vario, v jehož prospěch rozhodla především variabilita a otevřenost.

„Potřebovali jsme zkombinovat ERP systém a skladové hospodářství s e-shopem a kamennými prodejnami. Na Vario se v tomto můžeme spolehnout.“
Jan Matura, Freshlabels

Vario součástí každodenní činnosti firmy

Vario bylo ve Freshlabels implementováno v roce 2012 a od té doby se stalo nedílnou součástí rutinního provozu společnosti. Systém v současnosti využívá 23 vzdálených ploch, které kromě zaměstnanců centrálního skladu v Teplicích používají i kamenné prodejny v Praze a Berlíně. Vario rovněž denně používá i pražské IT oddělení spravující e-shop a účetní oddělení provádějící pomocí Varia běžnou účetní agendu.

Pro detailnější informace o tom, jak konkrétně Vario ve Freshlabels pomáhá s každodenním provozem, navštivte příslušnou případovou studii.

Přečíst celou případovou studii